With the Spring seasons completed, many Vernon Parish Athletes claimed All District honors.

SOFTBALL

Class 4A-District 3

First Team

Pitcher

Madelyn Phillips, Leesville

Infield

Lauren Kreyenbuhl, Leesville

Zakayla Collins, Leesville

Outfield

Precious Murdy, Leesville

Utility

Bella Houck, Leesville

Keyana Potent, Leesville

Ryleigh Hicks, Leesville

Second Team

Outfield

Ariel Thomas, Leesville

Kendal Collins, Leesville

Utility

Mackenzie Waldrop, Leesville

Class 2A - District 3

First Team

Pitchers

Chloe Bennett, Rosepine

Shaela Lawrence, Pickering

Catcher

Ryen Lawrence, Pickering

Infield

Desiree Squires, Rosepine

Cheyenne Vander, Rosepine

Haylee Brinlee, Rosepine

Outfield

Kailee Bishop, Rosepine

Stefanie Ferris, Pickering

Utility

Spring Atkins, Pickering

Kelsey Gill, Rosepine

Second Team

Jaden Davis, Pickering

Jenna Marler, Rosepine

Kylie Bass, Pickering

Peyton Thayer, Rosepine

Karlee Lawrence, Pickering

MVP: Haylee Brinlee, Rosepine

Coaches of the Year: Glenn Granger, Rosepine; Julie Lawrence, Pickering

Class B - District 4

First Team

Pitchers

Ainsleigh Gautreaux, Pitkin

Madison Smith, Hornbeck

Kylee Cook, Pitkin

Annabelle Sellers, Anacoco

Catcher

Cammy Hooks, Anacoco

Infield

Lexi Barton, Anacoco

Chasity Hunt, Hicks

Haylee Ash, Pitkin

Chasity Gordy, Hicks

Outfield

Lauren Quinn, Hicks

Shelby Lentz, Pitkin

Cally Hooks, Anacoco

Utility

Dashay Sigler, Hicks

Reagan Stanley, Anacoco

Shelby Welch, Anacoco

Tai Turnage, Pitkin

Korie Kreps, Anacoco

Second Team

Pitcher

Kassidy Busby, Hicks

Catcher

Lauryn Longino, Pitkin

Infield

Logan McGlothin, Anacoco

Chyla Coates, Hicks

Outfield

Teah Woods, Pitkin

Utility

Peighton Rhodes, Hornebeck

Coach of the Year: Chase Stringer, Anacoco

MVP: Korie Kreps, Anacoco

Class C - District 3

First team

Pitchers

Jewel Sharbeno, Evans

Emily Collins, Simpson

Catchers

Sarah Flatt, Simpson

Infield

Lexie Merriman, Simpson

Anna Martinez, Evans

Torie Calcote, Simpson

Outfield

Tajah Bennett, Simpson

Paige Boyd, Evans

Utility

Kiersten Standifer, Simpson

Kaitlyn Jeane, Evans

Kristi Jeane, Evans

Second Team

Mackenzie Rachel, Simpson

Ashley Addison, Simpson

Bethany Kay, Evans

Elizabeth Harvey, Evans

Faith Cryer, Evans

Cheyanne Robertson, Simpson

MVPs: Jewel Sharbeno, Evans; Emily Collins, Simpson

Coach of the Year: Jessica Dooley, Simpson

BASEBALL

Class 4A-District 3

First Team

Pitcher

Johnathan Harmon, Leesville

Outfield

Tristian Doyle, Leesville

Utility

Harley Gill, Leesville

Second Team

Pitchers

Sabian Matuu, Leesville

Caleb Westfall, Leesville

Outfield

Noah Allain, Leesville

Utility

Baylor Dillon, Leesville

Honorable Mention

Cameron Endris, Leesville

Eli Dupree, Leesville

Class 2A- District 5

First Team

Pitcher

Ty Perrill, Rosepine

Infield

Andrew Perkins, Rosepine

Xavier McCarty, Rosepine

Utility

Ethan Miller, Rosepine

Second Team

Matthew Williams, Rosepine

Luke Perkins, Pickering

Jonah Tilley, Rosepine

Hunter Harriman, Rosepine

Taylor Brankel, Pickering

Kaleb Clouse, Rosepine

Class B - District 4

First Team

Pitchers

Grason Dauzat, Hornbeck

Garrett Edwards, Pitkin

Hunter Rabalais, Anacoco

Collin Cowgill, Hicks

Catcher

Kyle McKee, Pitkin

Infield

Trace Williams, Hicks

Landry Alligood, Anacoco

Clay LeBlanc, Pitkin

Trey Norris, Hicks

Outfield

Jacob Thompson, Pitkin

Chase Hopkins, Hornbeck

Gentry Bennett, Anacoco

Utility

Daniel Miller, Hicks

Kyle Hopkins, Hornbeck

Adrian Nolen, Pitkin

John Baker, Pitkin

Garrett Farmer, Hicks

Honorable Mention

Brock Beaubouef, Hicks

Colton Williams, Hicks

Grant Goleman, Pitkin

Brylon Ecans, Hornbeck

Dawson Scroggins, Hornbeck

Tanner LeBlanc, Pitkin

Zachary Benevage, Anacoco

Kellen Haymon, Anacoco

Coach of the Year: Randy Lansdale, Pitkin

MVP: Trace Williams, Hicks

Class C - District 3

First Team

Pitchers

Havn Egan, Evans

Landon Meyers, Simpson

Catcher

Colton Parker, Simpson

Infield

Tanner Yates, Simpson

Colby Gray, Simpson

Outfield

Christian Williams, Simpson

Tyler Baxter, Evans

Utility

Preston Miller, Simpson

Wyatt Austin, Evans

Second Team

Zach Allbritton, Simpson

Barrett Mann, Evans

Dustin Williams, Simpson

Hunter Robertson, Simpson

Coach of the Year: Austin Cox, Simpson

MVP: Colton Parker, Simpson