All-District picks from Beauregard and Vernon Parish.

Class 4A, District 3

First Team

Duwon Tolbert, Leesville

Ty Sanders, Tioga

Seginald Bryant, Leesville

Carlos Sepulveda, Leesville

Josh Colvin, DeRidder

Second Team

Jerry Moore, Tioga

Mike Breland, DeRidder

Jamille Cannon, Leesville

Deondre Wilson, Leesville

Keenan Jenkins, Buckeye

Honorable Mention

Tioga

TyDarian Quinney

Shermar Nash

Leesville

Christian Person

DeRidder

Derron Griffin

William Gillard

Grant

DJ Clark

Robert Harrison

Buckeye

Austin Speer

Joey Vines

Defensive Team

Zeke King, Tioga

Lavaughn Piper, DeRidder

Robert Fowler, Buckeye

Denziel Baines, Grant

Seginald Bryant, Leesville

MVP – Seginald Bryant

Coach of the Year – Troy Grigg, Leesville

Class 3A, District 4

First Team

Raymond Guillory, LCCP

Jaylen Ned, Washington-Marion

Caleb Robinson, LCCP

Trey Blanchard, St. Louis

Cedrick Francis, Westlake

Second Team

Tristian Fontenot, South Beauregard

Darius Rideaux, Jr., Washington-Marion

Joseph Gray, Westlake

Rodney Felton, LCCP

Joshua Baker, Washington-Marion

Honorable Mention

South Beauregard

Malachi McElhaney

Class 2A, District 5

First Team

Drew Heinen, Vinton

Leon Posey IV, Oakdale

Josh Stephens, Rosepine

Noah Gill, East Beauregard

DeShawn Jackson, Pickering

Second Team

Nick Davis, Oakdale

Sam Ardoin, Vinton

Derek Brown, DeQuincy

Ahmad Fleming, Pickering

Glenn Anderson, Pickering

Honorable Mention

Pickering

Xavier Evans

Zion Barrett

East Beauregard

Devin Perkins

Luke Draper


All Defensive Team

Xavier Evans, Pickering

Dudley Dupree, Rosepine

Devin Perkins, East Beauregard

Jacob Black, Oakdale

Belquin Caesar, Vinton

MVP – DeShawn Jackson
Coach of the Year – Brandon Jordan, Pickering/Keith Kelley, Vinton

Class B, District 4

First Team

Garrett Edwards, Pitkin

Mitchell Kinchen, Hicks

Cooper Smith, Hornbeck

Trace Williams, Hicks

Grady Mitcham, Hornbeck

Second Team

Austin Merchant, Hicks

Jordan Martin, Anacoco

Aidan Soileau, Elizabeth

Landry Alligood, Anacoco

Trace Nicholas, Hornbeck

Trey Norris, Hicks

Honorable Mention

Anacoco

Noah Carroll

Zach Benevage

Hicks

Zach Harper

Hornbeck

Micah Crittenden

Jaren Mitcham

Pitkin

Kyle McKee

Griffan Paul

MVP – Garrett Edwards, Pitkin

Coach of the Year – Neil Standifer, Hicks

Class C, District 3

First Team

Cameron Bettez, Simpson

Montonious Burrough, Pleasant Hill

Fredrick Ford, Pleasant Hill

Dustin Williams, Simpson

Zach Parrie, Ebarb

Second Team

Robert Meshell, Pleasant Hill

Colby Benjamin, Evans

Landon Hall, Simpson

Chrisoric McGhee, Pleasant Hill

Connor Malmay, Ebarb

Honorable Mention

Evans

Wyatt Austin

Tyler Baxter

Simpson

Zach Vargas

Jake Flatt

Rhett Petre

MVP – Cameron Bettez, Simpson

Coach of the Year – Stephen Burch, Pleasant Hill