Vernon Parish All-District teams

CLASS 4A, DISTRICT 3

FIRST TEAM

Pitchers – Madelyn Phillips, Leesville; Layni Smith, Buckeye; Kairah Williams, Tioga

Catchers – Maddie Dauzart, Buckeye; Mackenzie Waldop, Leesville


First Base – Bella Houck, Leesville

Second Base – Ryleigh Hicks, Leesville

Third Base – Emi McGehee, Grant

Outfielders – Brianna Bennett, Grant; Aubrey Joslin, DeRidder; Shelby Edgeworth, Buckeye; Kendall Collins, Leesville

Utility – Brooklyn Green, Leesville; Madelyn Tullos, Tioga; Hannah Abate, Buckeye; Haley Spears, Grant

MVPs – Madelyn Phillips and Bella Houck

Coach of the Year – Betty Hicks, Leesville

SECOND TEAM

Pitchers – Kaiya Scott, DeRidder; Paige Hedricks, Grant; Peyton Barrett, Buckeye

Catchers – Chloe French, Tioga; Jocelyn Irvine, DeRidder

Infielders – Ashlyn Gaspard, Tioga; Ariel Thomas, Leesville; Madelyn Rachal, Grant; Kennedy Reitzell, Grant; Hadley Allen, DeRidder, Laela Quinones, DeRidder


Outfielders – Brianna Parson, DeRidder; Natalie Farmer, Grant; Precious Mundy, Leesville; Jayden Dauzart, Buckeye; Rayann Bomboy, DeRidder; Amaya Thomas, Leesville

Utility – Shelby Darr, Tioga; Natalie Martin, Tioga; Abby Thompson, Buckeye

Designated Player – Kynlee Farris, DeRidder; Alexis Smith, Buckeye

CLASS 2A, DISTRICT 5

FIRST TEAM

Pitchers – Chloe Bennett, Rosepine; ShaeLa Lawrence, Pickering; Kassie Tichy, Oakdale; Brelyn Baus, Vinton

Catcher – Ryen Lawrence, Pickering

First Base – Spring Atkins, Pickering

Second Base – Carlie Randle, Rosepine

Third Base – McKenzie Richmond, Oakdale

Shortstop – Ryley Blackburn, DeQuincy

Outfielders – Jana Barrow, DeQuincy; Ashlynn Smith, Rosepine; Stephanie Ferris, Pickering


Utility – Calyn Brister, Rosepine; Jaden Davis, Pickering; Morgan Dykes, DeQuincy; Lauren Bruno, Vinton; Karly Bullock, East Beauregard's

MVP – Chloe Bennett, Rosepine


Coach of the Year – Glen Granger, Rosepine

CLASS B, DISTRICT 4

FIRST TEAM

Pitcher – Madison Smith, Hornbeck

First Base – Madison Behan, Hornbeck

Infield – Ainsleigh Gautreaux, Pitkin; Chasity Hunt, Hicks; Rivers Day, Hicks;

Catchers – Peighton Rhodes, Hornbeck; Jozlyn Westfall, Hicks; Tylar Summitt, Anacoco, Tia Turnage, Pitkin

Utility – Reagan Stanley, Anacoco; Emily Scott, Anacoco; Kylee Croak, Pitki,; Shelby Lentz, Pitkin; Lauren Quinn, Hicks

Outfield – Kelsey Woods, Pitkin

MVP – Shelby Lentz, Pitkin

SECOND TEAM

Pitchers – Kassidy Busby, Hicks


Infield – Morgan Smith, Hornbeck; Logan McClothlin, Anacoco; Cheyanne Sedtal, Anacoco; Teah Woods, Pitkin; Autumn Kennedy; Lauryn Longino, Pitkin

Outfield – Victoria Fluitt, Hornbeck; Brianna Davis, Pitkin; Jade Odom, Pitkin; Cassie Mckenzie, Hicks

Utility – Abby Nicholas, Hornbeck; Tucker Perkins, Hicks

CLASS C, DISTRICT 3

FIRST TEAM

Jewel Sharbeno, Evans; Kaylyn Sepulvado, Ebarb; Tajah Bennett, Simpson; Elizabeth Harvey, Evans; Camryn Cartinez, Ebarb; Ka'Daezhia Turner, Pleasant Hill; Bryn Remadies, Ebarb; Kaitlyn Jeane, Evans; Kristin Kelley, Simpson; Millie Tanner, Ebarb; Billy Brook Payne, Evans; Selina Wilhite, Ebarb

SECOND TEAM

Adijah Sandars, Pleasant Hill; Chloe Reagan, Simpson; Enola Gollihugh, Evans; Sadie Jeane, Evans; Averie Meshall, Ebarb; Paige Boyd, Evans; Hailey Meylian, Simpson; Michelle Williams, Evans

HONORABLE MENTION
Sarah Bryant, Evans; Cheyenne Robertson, Simpson; Jaycee Ebarb, Ebarb; Kirstan Malmay, Ebarb

MVP – Kristie Jeane, Evans

Coach of the Year – Floyd Stark, Evans